Szczegóły wykonania

Ocieplenie

Ocieplenie obejmuje ocieplenie podłogi, ścian bocznych oraz dachu. Wszystkie te elementy mają po 80 mm grubości i są ocieplone tym samym schematem przedstawionym na rysunku tzn deska zewnętrzna (frezowana, szczelna) - styropian / wełna mineralna - deska wewnętrzna. Całość budy wykonana jest na szkielecie drewnianym.

Dach

Dach jest zdejmowany. Ze względu na solidność konstrukcji jest ciężki, co zabezpiecza psa przed przypadkowym jego podniesieniem. Jednak forma zdejmowania przedstawiona poniżej pozwala na zachowanie całkowitej szczelności, jaką nie zawsze posiada dach na zawiasach. Dodatkowo moment styku dachu i konstrukcji dolnej przykrywa deska, dzięki czemu nie ma przewiewów i pies jest bardzo dobrze chroniony w legowisku.

Można także wybrać jedną z trzech wersji dachów zamiennie – bez dopłat. Standardowo nie trzeba uprzedzać, jeśli wybiera się dach normalny – dwuspadowy standard. Jeśli jednak życzą sobie Państwo dach jednospadowy lub spłaszczony prosimy uwzględnić tą informację w zamówieniu – wtedy forma dachu będzie zmieniona na jedną z poniższych:

Listwy maskujące

Do maskowania wkrętów na rogach budy oraz wykończenia dachu używane są listwy wykończeniowe (boki i szczyt dachu dla gontu) oraz kątowniki drewniane (dach). Poniżej przedstawiona jest różnica między bokiem budy bez listwy maskującej (po lewej) i z listwą (po prawej). Widoczny jest estetyczny efekt krycia i elegancja wyglądu. Wszystkie budy są tak wykończone.

Wejścia

Standardowo wejścia w budzie klasycznej jest na środkowej ściance na środku. Jednak można zamówić wejścia na dłuższej ściance z boku, lub na krótszej z boku - legowisko jest wtedy w większym stopniu chronione. Jest to wskazane dla piesków, które cały rok mieszkają w budzie, ale boją się mieszkać w budach z przedsionkiem. Jeżeli życzą sobie Państwo wejście boczne, prosimy to uwzględnić w informacjach dodatkowych zamówienia.

Izolacja od podłoża

Każda buda jest wyposażona w 4 cm nóżki z drewna - dzięki temu między budą a ziemią jest przestrzeń i przewiew, który skutecznie zapobiega niszczeniu drewnianej podłogi, zawilgoceniu, pozwala stawiać budę zarówno na podłożu betonowym, murowanym jak i na ziemi bez szkody dla konstrukcji.

Gont

Dla wszystkich którym zależy na ładnym wyglądzie budy - wykonany z materiałów bitumicznych gont zamiast papy na dachu. Zapewnia lepszą prezencję. Stosowany jest ``ogon bobra`` ze względu na najmniejszy rozmiar pojedynczego plastra. Dostępne kolory czerwień (ceglasta), brąz (ciemny), zielony (średni).

Podest

Redukuje ilość brudu wnoszonego przez psa do budy, a w upalne dni może służyć jako legowisko (drewno jest twarde ale nie jest zimne jak bruk i pieski mogą tam się wylegiwać do woli, bez obawy o problemy z nerkami). Rozmiar ustalany indywidualnie, w kolorze budy.